Veľké tréningové centrum

Príď si zlepšiť kondičku, niečo nové sa naučiť a cítiť sa lepšie

 

Kickbox je označenie viacerých bojových umení charakteristických používaním boxerských úderov a kopov z tradičných bojových umení. Tento dynamický a všestranný šport je čoraz viac vyhľadávaný. S týmto športom je možné začať už od 8 roku dieťaťa, horná hranica pokiaľ je to cvičenie pre zdravie a kondičku nie je obmedzená. U nás vo VTC je široká základňa tohto vyhľadávaného športu. Pretože garantom skúseností a výsledkov ale aj bezpečnosti je 3- násobný majster sveta Pavol Garaj. Na čo sme veľmi hrdí. Jeho široké skúsenosti v tejto oblasti umožňujú naším klientom nie len trénovať, ale aj rozvíjať sa. Zúročenie tréningov a cvičenia techník prezentujeme na súťažiach a rôznych podujatiach.
Kickbox je účinný tréning, ktorý spáli tuky. Obsahom tréningov je posilňovanie, cvičenie techník samostatne, alebo vo dvojiciach, strečing. Samozrejme tréning je prispôsobený možnostiam a schopnostiam klienta.

Prečo sa oplatí vyskúšať Kickbox

  • formuje všetky svalové skupiny
  • prináša spojenie aeróbnej činnosti a silového tréningu
  • zlepšuje fyzickú aj psychickú kondíciu
  • pozitívne pôsobí na nervovú sústavu
  • posilňuje kardiovaskulárny systém
  • pozitívne ovplyvňuje koordináciu
  • učí novým zručnostiam a schopnostiam

Preboxujte sa k dobrému zdraviu

Čo vám môže priniesť box?

Dlho bol tento šport považovaný za čisto mužský, a veru asi ťažko by vám napadlo, že by mohol zaujímať aj ženy. Dnes sú už v ponuke rôzne jeho alternatívy, ktoré sú určené práve ženám. Takže už ani zďaleka v boxe nehovoríme len o otĺkaní v ringu. Box sa stal trendom ako pre mužov, tak aj pre ženy.

Box patrí medzi aeróbne cvičenia, ktoré majú vytrvalostný charakter. Zapája do činnosti celé telo, veľké svalové skupiny a pozitívne ovplyvňuje srdcovo-cievny i dýchací systém. Ak sa mu venujete pravidelne, ste pohyblivejší, ohybnejší, zvyšuje sa nielen vaša koordinácia a držanie tela, ale aj svalová sila, vytrvalosť a disciplína. Pozitívne formuje osobný postoj v živote a prináša istý druh sebavedomia, čeliť výzvam, ktoré prichádzajú.

Pravidelným tréningom stratíte prebytočné kilá a vyformuje sa vám postava. Myslite na to, že po hodine boxu, samozrejme, ak sa nebudete šetriť a pôjdete do toho naplno, pocítite aj svaly, o ktorých ste doteraz nemali ani tušenia. Nové alternatívy boxu, hlavne tie pre ženy, sa cvičia do rytmickej, energickej hudby, čiže s vysokou intenzitou si aj ženy precvičia celé telo.